AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Opublikowano: 7 lutego, 2019

W I półroczu w klasie pierwszej realizowany był program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego celem była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci rozpoczynających naukę w szkole oraz wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Tematyka dotyczyła bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze i w sieci. Każde zajęcie kończyło się podsumowaniem w postaci prezentacji multimedialnej. Uczniowie otrzymywali karty pra…cy z zadaniami do wykonania, po ich uzupełnieniu przygotowali „Albumy Bezpiecznego Puchatka”.
Otrzymane materiały dydaktyczne, wykorzystane w programie pozwoliły przeprowadzić wartościowe zajęcia oraz były okazją do integracji pierwszoklasistów i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy.
Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Test składał się z 15 pytań dotyczących zagadnień omawianych podczas lekcji.
Szkoła nasza otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w X edycji  programu oraz wzór dyplomu dla dzieci.
Małgorzata Rapa – wychowawczyni kl. I, koordynator programu.

akademia?????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...