Akademia Kreatywnego Rozwoju

Opublikowano: 20 maja, 2019

W piątek 17 maja 2019 r. grupa 45 uczniów naszej szkoły (klasy: VII i VIII sp oraz III gim) pod opieką nauczycieli pojechała na wycieczkę do Lublina. Był to drugi wyjazd w ramach projektu „Akademia kreatywnego rozwoju”, którego organizatorem jest Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.
Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych przy wsparciu technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez realizację zajęć pokazowych, warsztatowo-laboratoryjnych, rachunkowych, komputerowych oraz wykłady popularno-naukowe.
Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 9:00 pokazem w Auli Instytutu Fizyki dotyczącym dźwięków. Od godz. 10:00 uczniowie uczestniczyli w zajęciach przewidzianych dla grup według KOLORU. Panel III, grupa żółta – klasa 7 i 8; Panel III, grupa fioletowa – klasa 3 gimnazjum. W ramach grup uczniowie realizowali zajęcia doświadczalno – laboratoryjne, warsztatowe, laboratoria komputerowe. Wspólnie wysłuchaliśmy także wykładu dotyczącego antymaterii, pozytonów w medycynie oraz metody J-PET – innowacyjna medycyna.
Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali dyplomy oraz zaświadczenia dotyczące udziału w 14 godzinnym kursie z zakresu edukacji przyrodniczej w ramach Panelu III projektu „Akademia kreatywnego rozwoju” dofinansowanego z Funduszy Europejskich realizowanego przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. Nauczyciele – opiekunowie grup otrzymali imienne podziękowania.
Koordynator projektu w szkole: Krystyna Jachymek – Kurek.

Link do zdjęć:
https://www.umcs.pl/…/galeria,15219,panel-iii-17-05-2019-mo…

 60927118_2179503668793337_6130294030891745280_o?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...