Konkurs historyczny “WARTO BYĆ POLAKIEM”

Opublikowano: 10 listopada, 2018

7 listopada 2018 r. uczniowie – WIKTOR RYBACZUK z klasy V, DAMIAN BUCZEK, RAFAŁ PIWOWAREK i PAWEŁ WYŁUPEK z III gimnazjum – przystąpili do finałowego testu wiedzy historycznej  “WARTO BYĆ POLAKIEM” z okazji jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość miała miejsce w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w świętowanie tego jubileuszu, a konkurs był jednym z elementów, który miał za zadanie przybliżyć przebieg procesu kształtowania się granic II Rzeczypospolitej.
Możemy być dumni z postawy naszych uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem i pasją poznają historię Niepodległej.

Wiesława Śliwińska-Wyłupek, nauczyciel historii

warto być pol

Zdjęcia z konkursu

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...