„Poznaj Polskę – Warszawa”

Opublikowano: 28 czerwca, 2022

W dniach 8-10 czerwca 2022 r. po raz drugi realizowaliśmy Projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki pn.: „Poznaj Polskę”. Celem przedsięwzięcia było poznanie dziedzictwa narodowego i kulturowego Warszawy. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili zaplanowane punkty edukacyjne. W Centrum Nauki Kopernik odkrywano zasady i zjawiska rządzące światem, a wszystko dzięki eksponatom i interaktywnym wystawom. Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka przybliżyło dzieje pieniądza i jego wpływ na gospodarkę. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie ułatwiło uczniom poznanie historii Polski i władców, do których należała rezydencja oraz dało wiedzę na temat artystów pracujących nad rozbudową posiadłości. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego stanowiło doskonałą okazję do zdobycia wiedzy na temat dwóch wspaniałych Polaków i wartości, którymi kierowali się w życiu. Uczniowie zwiedzili też Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, którego architektura barokowa i nawiązanie do symboliki antycznej gloryfikuje zwycięzcę spod Wiednia. Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach to historia naszego kraju, wybitnych postaci zasłużonych dla Ojczyzny. Ponadto, uczniowie zwiedzili Zamek Królewski – dawną rezydencję królów polskich, widzieli pomnik Mickiewicza i Kopernika i Kościół św. Krzyża. Przedsięwzięcie przyczyniło się do wzbogacania wiadomości przyrodniczych, geograficznych i kulturowych.

289470730_5114379935305681_5213447497218315563_n

Wyróżnione

Przeczytaj również...