SPEKTAKL „SKĄPIEC” W WYKONANIU TEATRU MŁODEGO POKOLENIA Z BIAŁEGOSTOKU

Opublikowano: 16 lutego, 2016

Dnia 11 lutego do naszej szkoły zawitał Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku
ze sztuką „Skąpiec” Molier’a . Trudna lektura zyskała nowe oblicze. Trójka utalentowanych aktorów zmierzyła się z archaicznym tekstem i przystosowała go w sposób ciekawy dla współczesnego widza. Wystąpili w maskach i charakterystycznych strojach, które pięknie oddały klimat XVII-wiecznej rzeczywistości. Uczniowie z uśmiechem na twarzy mieli okazję poczuć klimat epoki, w której powstało dzieło i żył jego autor.
Sztuka dała uczniom możliwość podpatrzenia aktorskiego rzemiosła, stanowiła okazję do przypomnienia treści i problematyki  komedii Moliera, a  najmłodsi  gimnazjaliści otrzymali niezwykłe zaproszenie do przeczytania książki.

Wyróżnione

Przeczytaj również...