Spotkanie z pracownikami Zakładu Karnego w Zamościu

Opublikowano: 19 stycznia, 2022

W dniu 18 stycznia 2022 roku naszą szkołę odwiedzili pracownicy Zakładu Karnego w Zamościu, major Piotr Rypina i kapitan Jarosław Małecki. Funkcjonariusze spotkali się z uczniami klas siódmej i ósmej, którym przedstawili zasady funkcjonowania Zakładu Karnego. Opowiedzieli również jak wygląda ich praca, dzięki temu uczniowie zapoznali się z jej specyfiką. W swojej wypowiedzi przestrzegali młodzież przed sięganiem po takie używki jak alkohol, narkotyki czy dopalaczy, gdyż są one często przyczyną tego, że młodzi ludzie trafiają do więzienia na długie lata. Również zbyt długie przebywanie przed komputerem, szczególnie w świecie gier, zdaniem naszych gości może być wstępem do popełniania przestępstw. Funkcjonariusze pokazali jakie mogą być konsekwencje popełniania czynów zabronionych prawem. Dziękujemy za spotkanie.

received_4560347950730727

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

?????????????????????????????????????????????????????????????????

 

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...