Wycieczka do Wrocławia w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”

Opublikowano: 27 grudnia, 2021

W dniach 8-10 grudnia br. odbyła się trzydniowa wycieczka do Wrocławia w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Celem zadania było poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego – historii Wrocławia i okolicznych miejscowości; uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, edukacja patriotyczna – powrót do korzeni polskości. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili wiele miejsc i każde z nich niosło ze sobą pewne priorytety. Hala Stulecia we Wrocławiu dostarczyła wielu wrażeń architektonicznych. Muzeum Narodowe we Wrocławiu – Panorama Racławicka – oraz zespół historycznego centrum wzbogaciło wiedzę historyczną uczestników. Uczniowie mieli okazję zdobyć wiadomości na temat nazw zabytkowych kamienic oraz ulic wrocławskiego centrum. Dodatkową atrakcją był Jarmark Bożonarodzeniowy pełen kolorów, dźwięków i zapachów. Mieli okazję spacerować po najstarszej części Wrocławia – Ostrowie Tumskim. Zobaczyli tam dawne budowle i wysłuchali opowieści przewodnika o historii tego miejsca. „Hydropolis” – Interaktywne Muzeum Wody połączyło walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. To jedyny i wyjątkowy obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych na świecie.

Planowana Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu niestety nie jest udostępniana do zwiedzania w grudniu, w zamian za to grupa zobaczyła zamek Książ w Wałbrzychu wraz z Palmiarnią.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – gmach główny oraz Pawilon Czterech Kopuł zastąpiło Muzeum Mineralogiczne im. Kazimierza Maślankiewicza. Dzieci obejrzały wystawę sztuki współczesnej, ale również dzieła Matejki, Chełmońskiego i innych wybitnych polskich artystów. Zobaczyły też unikatowe eksponaty skarbu średzkiego. Przedsięwzięcie przyczyniło się do wzbogacania wiadomości przyrodniczych, geograficznych i kulturowych.

268555852_4537307903012890_6524538573406023181_n

 

 

 

 

 

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...