X Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów – zawody drugiego stopnia

Opublikowano: 9 marca, 2015

07 marca 2015r. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasińskiego, Zamiejscowy Ośrodek w Stalowej Woli – stała się miejscem rywalizacji najzdolniejszych młodych matematyków z województwa lubelskiego i podkarpackiego. W zawodach II stopnia tegorocznej edycji OMG spotkało się tu ponad 100 uczniów szkół gimnazjalnych, w tym też uczeń naszego gimnazjum – Łukasz Kamiński. Wszyscy uczestnicy, podobnie jak ich konkurenci w całej Polsce (zawody zostały przeprowadzone jednocześnie w 13 miejscach), musieli w ciągu 3 godzin rozwiązać 5 bardzo trudnych zadań, ułożonych przez Komitet Główny OMG. Bezpośrednio po zawodach odbyło się omówienie zadań przy tablicy z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli, pod kierunkiem Pana Sylwestra Błaszczuka – opiekuna ubiegłorocznego Obozu Naukowego OMG, którego Łukasz był uczestnikiem. Łukasz zgłosił się do rozwiązania piątego zadania, przedstawił poprawny, ciekawy sposób rozwiązania.
Prace z zadaniami ze wszystkich miejsc, gdzie przeprowadzane były konkursy trafią do Warszawy, gdzie będą sprawdzone przez jedną komisję. O kwalifikacji do zawodów trzeciego stopnia decydować będzie liczba uzyskanych punktów. Na najlepszych z całej Polski czeka finał w Warszawie 25-26 kwietnia br. Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów to najbardziej prestiżowe ogólnopolskie zawody matematyczne dla uczniów gimnazjum. Mamy nadzieję, że w finale znajdzie się również Łukasz.
Strona www.facebook.com/olimpiada.matematyczna.gimnazjalistow są zamieszczone zdjęcia z zawodów. Zachęcamy również do zmierzenia się z zadaniami konkursowymi.

zadania

Napisała: Alina Smarkala, n-lka matematyki

Wyróżnione

Przeczytaj również...