Zaangażowanie pana Mieczysława Sikory

Opublikowano: 7 kwietnia, 2018

Cenne zdjęcia do naszej kolekcji przesłał pan Mieczysław Sikora, zam. w Lublinie, syn Lucjana i Stanisławy Sikorów, którzy pracowali w naszej szkole w czasach powojennych. Pan Mieczysław uczęszczał do pierwszej klasy. Oto fragment jednego z jego maili:
„Umieściłem w Internecie dwa zestawy archiwalnych zdjęć z okresu od najstarszych zachowanych do roku 1957. Jeden zbiór związany jest z osobą mojego ojca Lucjana i drugi z mamą Stanisławą. Przygotowałem je głównie „ku pamięci dla rodzimych potomnych”. Nie zastrzegam sobie jednak ani praw autorskich, ani zamkniętej prywatności i udostępniam je wszystkim zainteresowanym. … Może jeszcze niektóre z nich przydadzą się?. Mam tu na myśli głównie zestaw z Lucjanem. W zestawie Stanisławy tylko kilka zdjęć wykonanych po zakończeniu wojny będzie się wiązało z Gorajcem, mama z rodzicami mieszkała w powiecie włodawskim.
Przeglądając te zestawy, dobrze jest włączyć informacje o zdjęciach, jest tam kilka słów komentarza do każdego ujęcia. Fotografie zeskanowane są w małej rozdzielczości, jeżeli zechce Pani coś wykorzystać, proszę wskazać które, przygotuję lepszą jakość.
Oto adresy tych zbiorów:
1. „Na osi czasu – Lucjan”
https://photos.app.goo.gl/pVqibSd53aGEQxVg1

2. „Na osi czasu – Stanisława”
https://photos.app.goo.gl/jnCWw2RiSw9PUSgA3

Bardzo dziękujemy panu Mieczysławowi za zaangażowanie, przesłanie tych cennych dokumentów – Alina Smarkala.

Wyróżnione

Przeczytaj również...