Zajęcia w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości”

Opublikowano: 9 grudnia, 2022

Uczniowie naszej szkoły wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023 zaczęli swoją przygodę z robotyką. W pierwszym etapie zajęć nauczyli się rozpoznawać urządzenia, które pełnią funkcję robotów oraz poznali zasadę działania czujników w nich umieszczonych. Na kolejnych zajęciach ćwiczyli umiejętność rozpoznawania kodów i tworzenia tras dla jeżdżących Edisonów, wraz ze wzrastającym stopniem trudności i różnymi warunkami. Wszyscy pięknie kodowali, rozwiązywali kolejne zadania z zaangażowaniem i pomysłowością. Każdy z uczestników zajęć (na razie w sferze pomysłów) „prototypował” również swojego robota, który przydałby się w naszej codziennej rzeczywistości. Przeważały roboty wielofunkcyjne łączące w sobie, np. noszenie zakupów, sprzątanie, koszenie trawy. Zadania z robotami rozbudzają kreatywność uczniów i uczą ich rozpoznawania rzeczywistości oczami maszyn. W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zakupiono sprzęt wykorzystywany na zajęciach.

318449217_673640294306632_2679192446210000974_n

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...