Zawody w piłkę ręczną

Opublikowano: 11 kwietnia, 2016

Dnia 07.04.2016 roku w Gimnazjum  w Radecznicy odbyły się zawody w piłkę ręczną szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Radecznica o Puchar Wójta Gminy Radecznica. W turnieju uczestniczyły cztery Szkoły Podstawowe w kategorii chłopców i dziewcząt oraz dwa gimnazja również w kategorii chłopców i dziewcząt. W kategorii Szkół Podstawowych dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Radecznicy – Szkoła w Gorajcu zajęła II miejsce w składzie (Anna Chmiel, Justyna Nalepa, Polak Marta, Kwapisz Kamila, Polak Łucja, Bednarz Domanika, Sobczak Roksana, Szczepanek Kinga, Szczepanek Natalia, Wypych Marlena), a w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa w Czarnymstoku – Szkoła w Gorajcu zajęła III miejsce w składzie (Boga Adam, Czok Szymon, Książek Krystian, Gruszka Kacper, Rudy Michał, Chorzępa Jakub, Mazurek Kacper, Bogaj Piotr, Bogaj Paweł, Tutka Franciszek, Olech Piotr). Opiekunem zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Buczek.

W drugiej kategorii wiekowej szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce po zaciętym meczu i dużej woli walki na boisku zdobyli chłopcy z Gimnazjum w Gorajcu. Była to ogromna radość gdy my wygraliśmy ten mecz w następującym składzie: Paweł Nalepa – kapitan, Sebastian Hadam, Dominik Szczepanek, Michał Harkot, Kacper Harkot, Mateusz Osman, Mateusz Rudy, Damian Altbaum, Daniel Staszczuk, Marek Grzywna, Przemysław Kruk, Daniel Rapa.  Królem strzelców został Kacper Harkot, a najlepszym bramkarzem Sebastian Hadam. W kategorii dziewcząt nasze gimnazjum zajęło drugie miejsce w składzie: Kamila Wasil, Julia Małysz, Ewelina Ryba, Justyna Staszczuk, Kamila Wasil, Renata Krzyszczak, Manuela Koczot, Aleksandra Hołowińska, Agnieszka Sykała, Agata Deruś, Sołtys Milena, Mazur Joanna. Opiekunem zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Sebastian Plewa.

Na zakończenie zwycięskie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zawodnicy w turnieju otrzymali medale, które wręczył Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak.

Wyróżnione

Przeczytaj również...