Opublikowano: 21 lutego, 2018

Nie ma rady na odpady oraz ochrona przyrody i krajobrazu

Takie były tematy spotkania, które odbyło się dziś, czyli 21.02.2018r. w naszej szkole. Spotkanie  poprowadziła pani Małgorzata  Grabek – pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu.  Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VII. Młodsi uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można zagospodarowywać odpady i tworzyć z nich niepowtarzalne rzeczy np. butelkowy wieżowiec, czy ekologiczne buty lub odzież. Uczniowie klasy VII pogłębili swoją wiedzę na temat sposobów, form i metod ochrony przyrody, głównie w odniesieniu do Lubelszczyzny. Prezentacja na ten temat była bardzo interesująca, gdyż ilustrowana zdjęciami z naszej bliższej i dalszej okolicy. Prelekcję zorganizowano w ramach pracy Szkolnego Koła LOP.
Opracowała Małgorzata Szkołut – nauczyciel przyrody i geografii