Podziękowanie

Opublikowano: 6 kwietnia, 2018

Kieruję kolejne podziękowanie do pana Tadeusza Wujca, absolwenta naszej szkoły z roku szkolnego 1951/1952. Pan Tadeusz w czasach szkolnych był kolegą Śp. Anieli Bieleckiej, mieszkał w Podborczu.
Obecnie zaangażował się w „rozszyfrowanie” cennego zdjęcia z końca lat czterdziestych. Dzięki jego działaniom wszystkie osoby zostały rozpoznane. Pozwolę sobie przytoczyć fragment przesłanego przez niego maila:
„Na podstawie, otrzymanego od Archiwum Państwowego w Zamościu, imiennego wykazu nauczycieli pracujących w latach 1947/50, w szkołach podstawowych w gminie Radecznicy, przeprowadziłem próbny opis fotografii z konferencji nauczycielskiej w Podborczu.
Głównym kryterium, który brałem pod uwagą był wiek, liczony odnośnie roku 1949, informacje wcześnie nam znane i miejsce urodzenia. Najbardziej nie pasuje, do mojej układanki, pan w okularach. Wg. danych A. P. obliczony wiek tego p. to (24 l.), a wygląda na powyżej 30.
Przypuszczam, że opis ten można skorygować, zasięgając informacji od poszczególnych szkół, gdzie pracowali poszczególni nauczyciele. Serdecznie pozdrawiam T. Wujec
Załączniki:
1. Fotografia
2. Opis fotografii
3. Imienny wykaz nauczycieli, podany przez A. P.”

Jeszcze raz serdecznie dziękuję – Alina Smarkala
Pozostałe materiały znajdują się w zakładce: „Absolwenci – zaangażowanie absolwentów”.

Wyróżnione

Przeczytaj również...