kolejne sukcesy Łukasza

Opublikowano: 8 czerwca, 2014

III CPSJ
Łukasz Kamiński, uczeń klasy II a gimnazjum zdobył III miejsce w III Czesko – Polsko – Słowackich Zawodach Matematycznych Juniorów (CPSJ). Zawody on-line odbyły się 14 maja 2014r.
Na stronie https://www.facebook.com/olimpiada.matematyczna.gimnazjalistow zamieszczone jest rozwiązane przez Łukasza zadanie z Obozu Naukowego OMG.
Zapraszamy do przeanalizowania.

Konkurs „Sowa Matematyczna”
Otrzymaliśmy wyniki kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Sowa Matematyczna”.
W kategorii Tales Łukasz Kamiński zdobył II miejsce.

Konkurs Interdyscyplinarny
W dniu 30 maja 2014 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej
w Zamościu odbyła się VI edycja Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów gimnazjum.
W tym roku formuła konkursu uległa modyfikacji i w związku z tym został on przeprowadzony w dwóch kategoriach przedmiotowych. Uczestnicy mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności z zakresu matematyki, fizyki i informatyki, oraz dodatkowo
z biologii, chemii i geografii. W kategorii: matematyka – fizyka – informatyka udział wzięło 39 uczestników. Laureatami w tej kategorii zostało 3 uczniów, w tym też Łukasz Kamiński, uczeń naszego gimnazjum.

Gratulacje dla Łukasza oraz życzenia sukcesów na Obozie Naukowym OMG, który odbędzie się w dniach 1-7 czerwca 2014 r.

Opracowała: Alina Smarkala