Konkurs Interdyscyplinarny

Opublikowano: 27 maja, 2015

W dniu 22  maja 2015 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu odbyła się VII  edycja Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów gimnazjum.  Uczestniczyło w nim trzech uczniów z klasy IIIa naszej szkoły, tj. Łukasz Kamiński, Dominik Pawluk  i Kamil Szczepanek.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach przedmiotowych. Nasi uczniowie  zaprezentowali  swoją wiedzę i umiejętności z zakresu matematyki, fizyki  i informatyki.
W tej kategorii   zmagało się z testem wielokrotnego wyboru  42 uczestników. Zgodnie
z naszymi  oczekiwaniami I miejsce i tytuł  laureata zdobył  Łukasz Kamiński. Jego koledzy również nie zawiedli, uzyskali bardzo dobre wyniki.

Gratulacje dla chłopców  oraz życzenia sukcesów dla Łukasza, który w tym tygodniu tj. w dniach  24 maja — 30 maja br. przebywa   na Obozie Naukowym Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów  (poziom OM) w Szczyrku.

Opracowała: Alina  Smarkala