„O niepodległość”

Opublikowano: 13 listopada, 2017

„Pamięta ziemia, niebo, las pamięta. Przechowują wspomnienia czasów, gdy Ojczyzna przez trzech zaborców była zagarnięta”

10 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorajcu obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Program artystyczny pt. „O niepodległość” przygotowany został przez uczniów klasy IV pod kierunkiem p. Joanny Urban i p. Wiesławy Śliwińskiej-Wyłupek. Oprawę plastyczną wykonali nauczyciele: p. Magdalena Buczek i p. Piotr Wanat. Mama ucznia klasy IV Wiktora Rybaczuka – pani Magdalena Osińska-Rybaczuk namalowała pejzaż przedstawiający polną drogę i polski krajobraz. Pan Waldemar Pasek odpowiadał za oprawę muzyczną.
Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne i wiersze. W bardzo obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny (począwszy od zaborów, a skończywszy na 1918 roku) dzięki oryginalnej scenografii i kostiumom.
Występ został uświetniony przez „wojsko kadrowe”, w skład którego weszli zarówno uczniowie, jak i uczennice.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci, za przybycie na uroczystość i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta.