Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano: 18 marca, 2022

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych miały miejsce dnia 6 marca 2022 r. w Radecznicy. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy w intencji Żołnierzy Wyklętych. Naszą szkołę, podczas tego święta, reprezentował poczet flagowy w składzie: Zuzanna Smarkala, Monika Olech i Wiktor Rybaczuk.

Po nabożeństwie Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list okolicznościowy do uczestników. W dalszej części obchodów miał miejsce ceremoniał wojskowy. Następnie przybyłe delegacje złożyły wieńce w krypcie Żołnierzy II Inspektoratu Zamojskiego AK. Kolejnym punktem uroczystości był „Bieg Tropem Wilczym”. Uczestniczyli w nim uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorajcu tj.: Aleksandra Malec, Izabela Malec, Wiktoria Dziura, Wiktoria Pyda, Damian Charkot, Kacper Kwapisz, Dawid Smoter, Łukasz Furmanek oraz rodzice.

Dołączona fotorelacja dzięki uprzejmości Gminy Radecznica.

Podziękowanie od Wójta

?????????????????????????????????????????????????????????????????