Kiermasz Misiaków

Opublikowano: 17 października, 2018

Kiermasz Misiaków

Gorąco zachęcamy uczniów klas IV-III gim. naszej szkoły, aby podarowali pluszowe misie, których już nie potrzebują. W listopadzie zorganizujemy kiermasz Misiaków. Każdy uczeń będzie mógł kupić misia za symboliczną kwotę 5 zł. Zebrane w ten sposób pieniążki przekażemy na cele misyjne.

Chcemy pomóc siostrom Franciszkankom Misjonarkom Maryi w wyposażeniu przedszkola w Rezegat koło Armant w Egipcie. Potrzebne jest umeblowanie przedszkola oraz zakup pomocy dydaktycznych i zabawek dla dzieci. Siostry prowadzą od lat przedszkole, do którego uczęszcza ok. 100 dzieci chrześcijańskich i muzułmańskich. Ponieważ edukacja       w Egipcie nie jest na najwyższym poziomie, siostry zaczynają alfabetyzację dzieci już          w grupie czterolatków, by ułatwić im późniejszą naukę w szkole podstawowej.            Wioska Rezegat należąca do parafii Franciszkanów jest w 100% chrześcijańska, co jest niewątpliwie fenomenem w świecie islamskim.

Liczymy na Was!

Wolontariusze PSP w Gorajcu