Opublikowano: 14 kwietnia, 2020

WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA
W ubiegły czwartek, tj. 9 kwietnia MEN przedłużyło do 26 kwietnia br. okres zamknięcia szkół z powodu epidemii koronawirusa. W związku z tym mamy obowiązek kontynuowania zdalnego nauczania.
Nie jest to czas wolny ani dla uczniów, ani dla nauczycieli!
Nauczyciele, porozumiewając się mailowo z uczniami, realizują naukę na odległość. Mają przy tym obowiązek monitorowania i sprawdzania wiedzy i postępów w nauce uczniów, w tym wystawiania ocen.
W związku z zaistniałą sytuacją, ogromna odpowiedzialność spoczywa również na rodzicach, którzy powinni kontrolować (ale nie wyręczać), czy ich starsze dzieci wykonują zlecane prace, a w przypadku młodszych, muszą ściśle nadzorować
i pomagać swoim pociechom.
Rodzice w większości są zdyscyplinowani, stanęli na wysokości zadania, wspierają swoje dzieci w realizacji tego trudnego zadania. W wielu rodzinach sprawa jest bardzo trudna: konieczność dostępu do komputera rodzeństwa, dodatkowo rodzice pracujący, przy czym niejednokrotnie też muszą korzystać z materiałów internetowych. W tych przypadkach rodzicom tym należą się wielkie słowa PODZIĘKOWANIA!
Jestem zmuszona zaapelować do wszystkich pozostałych, którzy z różnych względów nie do końca kontrolowali pracę swoich dzieci, aby przyjrzeli się ich poczynaniom, czy należycie wywiązują się ze swoich obowiązków.
Jest to poważna sprawa, gdyż pojawią się braki
w wiadomościach i umiejętnościach uczniów, a przecież czeka nas klasyfikacja roczna!

A. Smarkala

uczeń przy nauce