WYCIECZKA DO MUZEUM HISTORYCZNEGO INSPEKTORATU ZAMOJSKIEGO AK W BONDYRZU

Opublikowano: 18 grudnia, 2023

15 grudnia uczniowie klas IV-VII wzięli udział w projekcie pn. „Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu – Dumni z Historii„, finansowanego m.in. ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W trakcie spotkania, którego głównym celem było upowszechnienie historii działalności żołnierzy Armii Krajowej na terenach Zamojszczyzny w latach II wojny światowej, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat lokalnych bohaterów ówczesnych czasów, a także tragicznych wydarzeń, jakie były udziałem ludności cywilnej .

W czasie spotkania uczniowie wysłuchali  wykładu historycznego poprowadzony przez kustosza Muzeum Pana Edmunda Sitka. W dalszej kolejności obejrzeli film dokumentalny opowiadający o walkach partyzanckich w naszym regionie w tym o tzw. Powstaniu Zamojskim. Następnie uczniowie zapoznali się ze zbiorami muzeum zarówno dotyczącymi przedmiotu spotkania, jaki i ekspozycjami: geologiczną, archeologiczną i paleontologiczną.
Spotkanie zakończył wspólny posiłek, przygotowany przez organizatorów, w trakcie którego, uczniowie otrzymali upominki.
Bardzo dziękujemy organizatorom projektu za możliwość uczestniczenia w nim i liczymy na dalsze spotkania z historią.