Propozycja wycieczki

Opublikowano: 16 maja, 2018

Wycieczka szkolna dla klas IV –VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum
Termin: 13-16 czerwca 2018 roku
Noclegi i wyżywienie – Willa pod Tatrami Gliczarów Górny (pokoje 2,3,4,5 – osobowe)

Propozycja:

Dzień pierwszy:

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych.

Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce- trasa górnicza.

Roboczy strój, kask, lampa – wyruszający pod ziemię turyści otrzymują ekwipunek godny górników. Trasa górnicza to niezapomniana przygoda, fascynujące spotkanie z górniczymi tradycjami i obrzędami oraz pomysł na aktywne spędzenie czasu.

Wyprawa ta poprowadzi turystów w mało uczęszczane rejony wielickiej Kopalni.  Nowatorska trasa górnicza w unikalny sposób przybliża historię i geologię wyjątkowych solnych podziemi.

Dzień drugi

Wejście na Trzy korony – najwyższy szczyt Pienin

Trzy Korony, wznoszące się na wysokość 982 metrów, są najbardziej znanym szczytem położonym w Pieninach. Są one jednocześnie najwyższym wzniesieniem Pienin Czorsztyńskich. Od strony południowej masyw Trzech Koron zwieńczony jest charakterystyczną koroną zbudowaną z wapiennych turni, które zawieszone są kilkaset metrów ponad Dunajcem. Panorama Trzech Koron od południa stanowi jeden z najsłynniejszych motywów pienińskich, eksponowanych na zdjęciach.

Dzień trzeci

Wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch.

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Droga na szczyt Kasprowego Wierchu liczy 4291,59 metrów, ale dzięki nam trwa zaledwie kilkanaście minut – wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób zimą, latem 32 osoby!
Podróż ponad tatrzańskimi dolinami obfituje we wspaniałe widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Górna stacja kolejki jest położona na wysokości 1959 m.n.p.m (zaledwie 26 metrów poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu) i wraz z Obserwatorium Meteorologicznym stanowi parę najwyżej położonych budynków w Polsce.

Na szczycie Kasprowego możemy podziwiać zapierające dech w piersiach górskie widoki – Kasprowy Wierch znajduje się niemal centralnie w środku pasma tatrzańskiego.

Zwiedzanie Zakopanego z przewodnikiem.

Spacer po Krupówkach.

 Trzygodzinny pobyt w Termach

Dzień czwarty:

Pobyt w Parku Rozrywki w Inwałdzie – zwiedzanie Parku Miniatur oraz Warowni
W Inwałd Parku można zobaczyć cały świat. Wystarczy tylko odwiedzić Park Miniatur. To idealne miejsce na zwiedzanie najważniejszych budowli Polski i Świata w zaledwie kilka godzin. Niepotrzebny jest paszport, nie musimy przemieszczać się samolotem czy pociągiem, wystarczy wędrówka alejkami Parku. I tak w jednym miejscu znajduje się Wieża Eiffla, posągi Moai, Brama Brandenburska, Mur Chiński, Sfinks czy też Stadion Narodowy w Warszawie. Większość miniatur wykonana jest w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.
W Parku Miniatur znajduje się duży lunapark z atrakcjami przeznaczonymi zarówno dla młodszych dzieci jak i dla starszych. Koło Młyńskie to doskonały punkt widokowy. Można z niego podziwiać miniatury z lotu ptaka, wspaniały pejzaż Beskidu Małego oraz wzgórze, którego szczyt zdobi Średniowieczna Warownia. Na spragnionych mocnych wrażeń, czeka wiele atrakcji: Egipt Horror Show, w którym na odważnych śmiałków czekają egipskie duchy i zmumifikowane postacie, Kino 5D i niezapomniana podróż do wnętrza opuszczonej kopalni, szalejąca w górę i dół Łódź Piracka. Jeżeli chcecie zobaczyć repliki skarbów jednego z najsłynniejszych egipskich faraonów zapraszamy do Piramidy Tutenchamona.

W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje można cofnąć się w czasie aż do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe tajemnice: średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.

Na miłośników średniowiecznych czasów czekają chaty rzemieślnicze, w których można podglądnąć i zasmakować uroków starodawnego życia: wykuć coś u kowala, ukręcić powróz w chacie powroźnika, ulepić garnek czy utkać krajkę u tkaczki. A po średniowiecznym rzemiośle wsłuchać się w śpiew zionącego ogniem, przyjaznego smoka. Na wytrwałych czeka również bilard, kręgle, strzelanie z łuku, karuzela beczułki. A w wszystko stylu z XV wieku.

Powrót w  późnych godzinach wieczornych.

Propozycja wycieczki

Wyróżnione

Przeczytaj również...