„Kilometry dobra”

Opublikowano: 24 maja, 2018

Kilometry dobra„Kilometry Dobra” to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację celów społecznych: edukację, bezpieczeństwo, ekologię, sport, kulturę, potrzeby humanitarne, kościół, niepełnosprawnych, zdrowie. Pieniądze pozyskiwane są wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w szkołach, parafiach, stronę internetową, aukcje, koncerty itp. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra.

Jak się  okazuje – dobro można zmierzyć,  dlatego już po raz czwarty Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu bierze udział w ogólnopolskiej kampanii Kilometry Dobra. Wielki finał akcji odbędzie się 3 czerwca na Rynku Wielkim. W tym roku pieniądze ze zbiórek zostaną przeznaczone na remont i adaptację budynków stowarzyszenia oraz dofinansowanie działań prowadzonych na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. W akcji, jak co roku, biorą udział pracownicy warsztatów terapii zajęciowej, członkowie stowarzyszenia, rodzice i darczyńcy z całego regionu.

Szkoła Podstawowa w Gorajcu również włączyła się w akcję. Codziennie na trzeciej godzinie lekcyjnej przedstawiciele SU zbierają pieniądze z poszczególnych klas. Akcja w szkole potrwa do końca maja. Zachęcamy do pomocy!