Opublikowano: 7 listopada, 2018

SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Dniu 30 października 2018 r. odbyło się spotkanie pana Sławomira Krukowskiego, młodszego aspiranta, dzielnicowego z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie – z uczniami kl. VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum.
Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z zawodem policjanta oraz wymogami jakie należy spełnić, aby pracować w służbach mundurowych.
Zajęcia były bardzo ciekawe a zarazem potrzebne, gdyż wkrótce uczniowie ww. klas podejmą decyzję o wyborze zawodu i szkoły.
Następnie miało miejsce spotkanie pana policjanta z przedszkolakami i uczniami klas I-II, którego głównym celem było bezpieczeństwo dzieci. Nasz dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o pracy policjanta, omówił też zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Przypomniał również o korzyściach używania kasku podczas jazdy rowerem, noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz zasadach przewożenia dzieci w samochodzie. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań, na które pan policjant wyczerpująco odpowiadał.
Dzięki takim spotkaniom na pewno wzrasta świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

indeks

Zdjęcia ze spotkania