Jasełka 2018

Opublikowano: 22 grudnia, 2018

„Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych …”.  Tymi słowami przewodnicząca SU – Kamila Kwapisz rozpoczęła naszą uroczystość – spotkanie wigilijne. W imieniu społeczności szkolnej powitała przybyłych gości: p. Mariana Szupera – Wójta Gminy Radecznica,   p. Marcina Kuliga – Dyrektora  Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystki w Radecznicy, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców  oraz lokalnych …mieszkańców.
W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas najmłodsi uczniowie z klasy I i II oraz chórek szkolny. Wszyscy też byli pod wrażeniem gry na skrzypcach uczennicy kl. V – Izy Malec. Słowa podziękowania należą się nauczycielom, którzy  włożyli sporo trudu
w  przygotowanie tej uroczystości. Koordynatorzy przedstawienia to:  Magdalena Buczek, Edyta Miksza, Małgorzata Rapa, Łukasz Rusztyn i Leszek Różański. Nauczyciel muzyki – p. Waldemar  Pasek tradycyjnie zajął sią oprawą muzyczną. Wszyscy byli pod wrażeniem tegorocznej dekoracji. Jej pomysłodawcy, to wymienieni nauczyciele oraz p. Piotr Wanat – nauczyciel plastyki. W tym roku mamy nowy element dekoracji – szopkę wigilijną. Zaprojektował ją i wykonał p. Bolesław Kaziród – absolwent naszej szkoły, który wyświadczał nam już różne usługi stolarskie. Był obecny na naszej uroczystości, za pięknie wykonaną pracę otrzymał brawa od wszystkich zebranych. Uzupełnieniem dekoracji była  choinka, którą dostarczył p.Krzysztof Smarkala. Za ten dar również dziękujemy. W trakcie przedstawienia wszyscy angażowali się we wspólnym śpiewie kolęd. P. Marian Szuper – Wójt Gminy Radecznica skierował do występujących „aktorów” piękne słowa gratulacji i złożył wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia świąteczne. Następnie po odczytaniu ewangelii przez ks. Zbigniewa Szczygła i wspólnej modlitwie nastąpiła   najważniejsza część uroczystości – wzajemne składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem.
Podziękowanie kieruję do pracowników szkoły za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz do rodziców za życzliwość, zapewnienie  poczęstunku oraz  przygotowanie  pięknych, oryginalnych  strojów dla dzieci. Dziękuję też ks. proboszczowi za dostarczony opłatek.
Alina Smarkala

11 obraz?????????????????????????????????????????????????????????????????