ZAWODOWY STRZAŁ W 10

Opublikowano: 18 listopada, 2019

W dniu 15 listopada 2019 roku uczniowie klasy VIII uczestniczyli w piątej edycji przedsięwzięcia pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”, która odbyła się w Szczebrzeszynie, w Zespole Szkół Nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego.

Motywem przewodnim V edycji „Zawodowego strzału w 10!” był rozwój kształcenia zawodowego z wykorzystaniem funduszy europejskich.
Na przedsięwzięcie złożyły się dwa prowadzone równolegle moduły:
• zajęcia warsztatowe dla uczniów klas VIII powiatu zamojskiego w ramach prezentacji zawodów, w których kształcenie odbywa się w szkołach publicznych powiatu zamojskiego,
• konferencja dla doradców zawodowych i nauczycieli realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych, uczestniczyła w niej p. Teresa Kwiatkowska – pedagog szkolny.
Podobnie, jak w poprzednich edycjach, celem przedsięwzięcia była pomoc uczniom najstarszych klas szkół podstawowych w świadomym wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, wzmacnianie prestiżu szkolnictwa branżowego
oraz podnoszenie świadomości dorosłych (rodziców, doradców zawodowych),wspierających młodzież w dokonywaniu wyborów życiowych.
Opiekunem naszych uczniów był p. Leszek Różański.

DSC00877      ?????????????????????????????????????????????????????????????????