DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Opublikowano: 29 lutego, 2020

W związku z rozprzestrzeniającą się w Europie epidemią koronawirusa, Pani Violetta Braszko- pielęgniarka szkolna- przeprowadziła w dniu wczorajszym zajęcia z dziećmi i uczniami na temat działań prewencyjnych, mających na celu ograniczenie ewentualnego ryzyka zarażenia się wirusem. Przekazała informacje dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego oraz właściwego reagowania w zaistniałej sytuacji. Rozmawiała z uczniami o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, w tym ochrony podczas kaszlu i kichania oraz częstego mycia rąk, z użyciem ciepłej wody i mydła.
Dzieci rozumiały powagę sytuacji, ze skupieniem słuchały, dzieliły się przy tym swoimi spostrzeżeniami.
W szkole, na gazetce ściennej, udostępniono adres strony, na której znajdują się informacje o koronawirusie, dodatkowo w widocznych miejscach w łazienkach umieszczono instrukcje zasad higieny i odpowiedniego mycia rąk.
Bardzo prosimy Rodziców o szczegółowe zapoznanie się z procedurami zachowania się w czasie zagrożenia oraz zgodnie z zaleceniem MEN, o nie posyłanie przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola i szkoły.
Zdrowie dzieci jest najważniejsze!
Naszej pielęgniarce serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

87574052_484250219150235_3795811660057280512_n[1]  ?????????????????????????????????????????????????????????????????