GORAJECKI BOCIAN

Opublikowano: 24 października, 2020

GORAJECKI BOCIAN

Na polach Gorajca-Stara Wieś, na wschód od boiska szkolnego mieszka bocian. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie był to koniec października. O tym fakcie poinformowali nauczycieli – uczniowie klasy VI. Na potwierdzenie przesłali zdjęcie zdrowego, pięknego bociana.

Powstał problem, co zrobić z bocianem przed nadchodzącą zimą, Jak mu pomóc?

Z tym pytaniem zwrócono się do Schroniska dla Bocianów w Kozubszczyźnie gmina Konopnica k/Lublina. Tam poinformowano nas, że zdrowy bocian, który może fruwać, da sobie radę. Problem byłby wtedy, gdyby miał uszkodzone skrzydła. Należałoby go wtedy odłowić i dostarczyć do schroniska.

Co możemy dla niego zrobić? Pracownik Stowarzyszenia „Szansa dla Bociana” poradził, że przy opadach śniegu i temperaturze ujemnej, która utrzymuje się przez kilka dni ptakowi można podrzucać surowe i niesolone porąbane korpusy z kurczaka, serduszka oraz żołądki drobiowe, gdyż bociany są ptakami wyłącznie mięsożernymi- żywią się owadami, ssakami, płazami, gadami.

Zadbajmy o bociana, który pokochał Gorajec!

122692323_3346905038719855_9088727828947686010_o