POKÓJ W SERCU – POKÓJ NA ŚWIECIE

Opublikowano: 10 stycznia, 2023

Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia po raz dwudziesty trzeci zaprasza uczniów szkół do wzięcia udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKO-PLASTYCZNYM STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI – PRYMAS TYSIĄCLECIA NASZYM PATRONEM. Hasło tegorocznej edycji tradycyjnie nawiązuje do nauczania Bł. Stefana Wyszyńskiego, który był przekonany, iż „pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”.

Kategorie wiekowe:
1. uczniowie kl. 0-3 szkoły podstawowej,
2. uczniowie kl. 4-6 szkoły podstawowej,
3. uczniowie kl. 7-8 szkoły podstawowej.

Proponowane Uczestnikom realizacje tematu w trzech kategoriach:
• literackiej (np. wiersz, opowiadanie, rozprawka, wywiad, list, przemówienie),
• plastycznej (np. rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, plakat – wyłącznie w technice grafiki komputerowej),
• słowno-muzycznej (piosenka).

Ważne daty:
• Termin składania prac w szkole wraz ze zgodę rodzica – 17 marca 2023 r. (piątek).
• Termin nadsyłania prac – 27 marca 2023 r. (decyduje data wpłynięcia pracy).
• Wyniki Konkursu – 5 maja 2023 r. (na stronie: www.zs7.lublin.pl).
• Uroczysta Gala podsumowująca oraz rozdanie nagród – 2 czerwca 2023 r.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu, który jest dostępny na stronie: www.zs7.lublin.pl lub u p. Edyty Mikszy – szkolnego koordynatora Konkursu.

plakat_23