AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA

Opublikowano: 26 września, 2024

Dnia 20 września 2024 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata- Polska!”. Tegoroczna edycja akcji rozpoczęła czwartą dekadę promocji idei nieśmiecenia w naturze. W tym roku prowadzona była pod hasłem:  „Na straży czystej Ziemi!”

W ramach podjętych działań uporządkowany został teren wokół szkoły, boisko szkolne, plac za boiskiem wielofunkcyjnym, droga dojazdowa do szkoły i droga w stronę lasu. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły. Coroczny udział naszej szkoły w tej akcji uczy dzieci, młodzież i dorosłych, jak dbać o środowisko i kształtować proekologiczne nawyki. Inspiruje do codziennych działań, które przyczyniają się do poprawy stanu naszej planety.

Dziękujemy wszystkim za udział w 31. Akcji Sprzątanie świata – Polska

Dziękujemy Wójtowi i Pracownikom Urzędu Gminy w Radecznicy za  przychylność i udzielone wsparcie