CIĄG DALSZY OLIMPIAD MATEMATYCZNYCH

Opublikowano: 23 lutego, 2015

II etap Olimpiady Matematycznej
Olimpiada ta kierowana jest głównie do uczniów szkół średnich, ale mogą w niej brać udział i młodsi uczestnicy. Tak jest w przypadku Łukasza Kamińskiego, ucznia naszego gimnazjum, który zakwalifikował się do II etapu.  Zawody odbyły  się w Instytucie Matematyki UMCS  w Lublinie, 20 i 21 lutego br. Brało  w nich udział 18 uczniów z woj. lubelskiego, Łukasz jako jedyny gimnazjalista.
W innych województwach, w tym samym czasie  uczniowie również rozwiązywali takie same zadania. Każdego dnia uczestnicy mieli  pięć godzin na rozwiązanie trzech zadań.  Bezpośrednio po zawodach   odbyło  się  omówienie zadań  z udziałem uczestników konkursu. Była to  okazja do prezentacji przez uczniów swoich rozwiązań przy tablicy. Łukasz zgłosił się do rozwiązania jednego z zadań, przedstawiając ciekawy sposób rozwiązania.
Lista osób zakwalifikowanych do zawodów stopnia III pojawi  się w połowie marca.
Oby znalazł  się na niej również Łukasz…

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów
Mamy  wyniki  I etapu  tegorocznej,  IX edycji Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (części testowej i korespondencyjnej).  Na liście osób zakwalifikowanych do zawodów drugiego stopnia ( 103 osoby  z woj.  Lubelskiego i podkarpackiego ) znalazł się  Łukasz Kamiński. Zostaną one przeprowadzone  dnia  7 marca  2015 r. w Stalowej Woli.
Informacje dotyczące konkursów znajdują się na stronach:  www.omg.edu.pl  oraz www.om.edu.pl
Gratulacje, z życzeniami dalszych sukcesów!!!
Napisała: Alina Smarkala, n-lka matematyki

Wyróżnione

Przeczytaj również...