Darmowe podręczniki

Opublikowano: 9 sierpnia, 2016

W  roku szkolnym 2016/2017 kolejne klasy otrzymają darmowe podręczniki
Reforma, która miała zapewnić podręczniki szkolne za darmo wszystkim uczniom klas podstawowych i gimnazjalnych jest wprowadzana etapowo. W zeszłym roku szkolnym, tj. 2015/2016  darmowe książki do nauki otrzymały dzieci w klasach I, II i IV oraz I klasy gimnazjum
W  nadchodzącym roku szkolnym 2016/2017  z ulgą odetchną także rodzice uczniów klas
III i V szkoły  podstawowej oraz II gimnazjum, którzy także będą mieli zapewnione podręczniki z dotacji.
VI klasa szkoły podstawowej i III gimnazjum na razie bez dotacji.
Uczniowie  klasy  VI szkoły podstawowej i III gimnazjum w tym roku jeszcze nie otrzymają podręczników szkolnych za darmo. Dotacja ma objąć wszystkich uczniów szkół podstawowych  i gimnazjalnych dopiero od września 2017/18.
Jedyny koszt, który obciąży  rodziców uczniów wszystkich klas będzie dotyczył zakupu podręczników do nauki religii.