Diecezjalny Kongres Misyjny

Opublikowano: 16 czerwca, 2016

W sobotę 11 czerwca 2016 r.  na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się Diecezjalny Kongres Misyjny pod hasłem: „Misjonarz to każdy z nas”. Po uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w Zamojskiej Katedrze nastąpiło  przejście na Rynek Wielki. W paradzie uczestniczyli misjonarze oraz dzieci, młodzież, których kontynentalne stroje były przyozdobione według kolorów Misyjnej Mapy Diecezji o barwach: biały, czerwony, niebieski, żółty i zielony.
Do Zamościa zawitali także misjonarze, którzy mieli okazję wyjechać na misje na różne kontynenty: do Europy, Afryki, czy Azji. Wszyscy chętni mogli porozmawiać na temat religii, tradycji, kultury, czy panujących tam obyczajów. Na scenie wystąpiły liczne zespoły muzyczne, a dzieci mogły uczestniczyć w konkursach, zabawach igrach sportowych.
W Kongresie Misyjnym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Osman
z klasy II oraz Gabriela Tutka z klasy III A wraz z nauczycielką p. Krystyną Jachymek – Kurek. Dziewczęta zaprezentowały się na scenie, śpiewając przed publicznością piosenkę
z konkursu ogólnopolskiego „Mój szkolny kolega z misji. Warto przypomnieć, że uczennice uzyskały tytuł laureata w XV edycji tego konkursu. Słowa piosenki napisała Gabriela Tutka,  zaś muzykę pomógł skomponować nauczyciel języka angielskiego p. Leszek Różański.

Wyróżnione

Przeczytaj również...