Doświadczenie fizyczne, chemiczne, biologiczne roku

Opublikowano: 7 grudnia, 2016

W dniu 02 grudnia 2016 roku uczennice z klasy II  naszego Gimnazjum: Zuzanna Jaskuła i Paulina Kurek wzięły udział w II Międzyszkolnym Konkursie „Doświadczenie fizyczne, chemiczne, biologiczne roku”. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Nr 2
im. Dr Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie.
Uczestnicy musieli zaprezentować przed jury oraz publicznością przygotowane przez siebie wcześniej doświadczenie, wyjaśnić jego przebieg. Ważnym elementem było zastosowanie prostych przedmiotów użytku codziennego, które każdy z nas ma w swoim domu.
Paulina i Zuzanna pokazały doświadczenie z fizyki zatytułowane „Silny balon – czyli jak za pomocą szklanki podnieść drugą szklankę”. Wiele wysiłku i prób opłaciło się, gdyż dziewczęta pokonały tremę i zajęły drugie miejsce w tym konkursie.
Do konkursu uczennice przygotowywała pani Krystyna Jachymek – Kurek, nauczyciel fizyki.

Wyróżnione

Przeczytaj również...