FINALIŚCI OLIMPIADY MATEM ATYCZNEJ

Opublikowano: 25 marca, 2015

Pojawiła się lista finalistów LXVI Olimpiady Matematycznej. Z satysfakcją informujemy, że znalazł się na niej uczeń naszego gimnazjum Łukasz Kamiński. Spośród startujących w zawodach II stopnia 18 uczniów z naszego województwa do finału zostały zakwalifikowane 4 osoby. Łukasz był jedynym gimnazjalistą wśród uczniów, licealistów. Tym samym już jest zwolniony z matury z matematyki, bowiem wszystkim finalistom Olimpiady Matematycznej przysługuje, zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem MEN maksymalna ocena z matury z matematyki. Jest to sytuacja wyjątkowa, niesamowita. Zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego jest to wielkie osiągnięcie każdego ucznia, Łukasz uzyskał to uprawnienie w klasie II. Ale na zwolnienie z matury, w sytuacji gdy uczeń jeszcze nie jest w szkole średniej, trudno znaleźć odpowiednich słów, które mogłyby odzwierciedlić to osiągnięcie. Pozostaje tylko życzyć Łukaszowi, by przypieczętował tę Olimpiadę tytułem laureata. Finał ogólnopolski odbędzie się 13 i 14 kwietnia, miejsce nie jest jeszcze podane.

lista
Alina Smarkala – wychowawca, n-lka matematyki

Wyróżnione

Przeczytaj również...