„Gorajec i okolice. Historia odkrywana na nowo”

Opublikowano: 18 stycznia, 2019

Gorajec ma piękną i bogatą historię, sięgającą w odległą przeszłość, bo aż do XIV wieku.

Próbą zarysowania dziejów Gorajca i jego okolic stanowi zapowiadana książka p. Teresy Kwiatkowskiej pt. „Gorajec i okolice. Historia odkrywana na nowo”.

Zgodnie z tytułem, czytelnika na pewno zainteresują dawne dzieje naszej miejscowości i regionu.

Na kartach lektury znajdziemy też historię Ordynacji Zamojskiej, Szczebrzeszyna, a także burzliwe dzieje II wojny światowej i okresu komunizmu.
Opracowanie utrwala wydarzenia lokalne, ale też pokazuje takie procesy historyczne, jak rozwój I i II Rzeczypospolitej.

Wielkie słowa podziękowania kierujemy pod adresem p. Teresy Kwiatkowskiej. Książka, którą napisała stanowi piękne świadectwo patriotyzmu i umiłowania naszej Małej Ojczyzny – Gorajca.
Uroczysta promocja będzie miała miejsce na początku marca 2019 r. Szczegóły spotkania będą podawane zgodnie z ustaleniami – na stronie szkoły.
Już obecnie można nabyć książkę u autorki lub w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorajcu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

P1180854    ?????????????????????????????????????????????????????????????????