IX OMG dobiegła końca…

Opublikowano: 21 marca, 2014

Dnia 15 marca 2014 r. w Centrum Konferencyjno – Kongresowym w Warszawie odbyły się zawody trzeciego stopnia (finałowe) IX Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, w których brał udział uczeń naszego gimnazjum – Łukasz Kamiński. OMG to najbardziej prestiżowe ogólnopolskie zawody matematyczne dla uczniów gimnazjum. Wzięło w nich udział 259 uczniów ze 138 szkół z całej Polski. Bezpośrednio po zawodach odbyło się omówienie zadań z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców, prowadzone przez Pana Tomasza Szymczyka – ogólnopolskiego koordynatora OMG. Była to okazja do zaprezentowania przez chętnych uczniów swoich rozwiązań przy tablicy. Łukasz zgłosił się do rozwiązania pierwszego zadania, z którym poradził sobie dobrze.
Na uroczystości zakończenia olimpiady w dniu 16 marca 2014 r. ogłoszono wyniki, Łukasz otrzymał tytuł Laureata. Tym samym jest już zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z danej części. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi: Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, Podsekretarz Stanu w MEN Joanna Berdzik oraz Podsekretarz Stanu w MEN w latach 2006-2007 Stanisław Sławiński, którego decyzją z roku 2007 OMG stała się pierwszą olimpiadą przedmiotową dla gimnazjalistów dotowaną przez MEN, a laureaci OMG zyskali uprawnienia
m.in. w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Komitet Główny OMG postanowił także zakwalifikować na Obóz Naukowy OMG, który odbędzie
się w dniach 1-7 czerwca 2014 r., grupę 20 uczniów, wśród nich znalazł się również Łukasz.
Wszystkie informacje dotyczące OMG, uroczystości zakończenia, w tym zdjęcia, slajdy z prezentacji, zadania można znaleźć na stronie www.omg.edu.pl oraz na Facebooku.
Dla Łukasza serdeczne gratulacje i podziękowania!
Opracowała: Alina Smarkala

Wyróżnione

Przeczytaj również...