Opublikowano: 3 października, 2019

W dniu 27 września 2019r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka z kalkulatorem graficznym” zorganizowanego przez ZSDiOŚ, pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Do finału przystąpiło 16 uczniów wyłonionych w trakcie eliminacji, które odbyły się w marcu br. roku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII w składzie: Małgorzata Charkot, Piotr Bogaj oraz Jakub Smarkala. Uczniów do konkursu przygotowywał nauczyciel matematyki i informatyki Pan Łukasz Rusztyn.

Wszyscy uczestnicy finału i ich nauczyciele otrzymali dyplomy.  W uroczystości wręczania nagród uczestniczyły:  dyrektor Delegatury Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Monika Żur,  starszy wizytator Pani Barbara Krawczyk oraz dyrektor ZSDiOŚ w Zwierzyńcu Pan Waldemar Gardiasz.

Pani Monika Żur w podsumowaniu finału podkreśliła istotną rolę wprowadzania  nowych technologii w nauczaniu matematyki.