Konkurs misyjny

Opublikowano: 30 maja, 2018

29 maja 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły – uczniowie wraz z opiekunami (nauczycielami) – brali udział w uroczystym podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”, które w tym roku miało miejsce w Niepokalanowie. Udaliśmy się tam BUS-em wspólnie z uczniami i nauczycielami ze SP w Nieliszu. W czasie wycieczki gościliśmy w Natalinie, gdzie mieści się Zgromadzenie Misjonarzy Ojców Białych – na zaproszenie Ojca Mariusza – Misjonarza Afryki, który wprowadził nas w klimat misji. Wszyscy mieli możliwość obejrzenia i dotknięcia ciekawych eksponatów przywiezionych z Afryki, w tym też wypróbować grę na bębnach afrykańskich. Ojciec Misjonarz towarzyszył nam w dalszej podróży, zadbał o oryginalne stroje, w które każdy miał możliwość ubrania się. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla wszystkich tegorocznych laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach.
Konkurs przebiegał pod hasłem
„Z Maryją na misje”. Zaangażowało się w niego 267 szkół, tj. ok. 4,5 tys. dzieci i młodzieży z całej Polski. Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się uczeń naszej szkoły – Paweł Wyłupek z kl. II gimnazjum, który zdobył II miejsce w kategorii literackiej. Natomiast w kategorii scenariuszy lekcji, opracowanych przez nauczycieli, Pani Krystyna Jachymek- Kurek zdobyła III miejsce. Za włożoną pracę nagrodzonym dziękujemy i gratulujemy. Za wieloletni udział w Ogólnopolskim Konkursie „Mój Szkolny Kolega z Misji” nasza szkoła została nagrodzona dyplomem specjalnym oraz okazałą nagrodą książkową „ŚWIĘCI na każdy dzień”. Koordynatorem konkursu w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole była Pani Edyta Miksza – katechetka. Niestety z przyczyn losowych nie mogła wyjechać na uroczystość. Po wspólnym obiedzie wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domu. Dziękujemy Ojcu Mariuszowi za udzieloną pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz dyrektorowi i nauczycielom ze SP w Nieliszu za współpracę – Alina Smarkala.

Konkurs misyjny