Konkurs „Wiedzy o regionie”

Opublikowano: 15 marca, 2018

W czwartek, 15 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu (”Ekonomik”) odbył się międzyszkolny etap konkursu ”Wiedzy o regionie”. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Zamość oraz patronatem medialnym ”Kroniki Tygodnia”. Na szczegółowe pytania dotyczące historii, zabytków, kultury, przyrody i obyczajów regionu odpowiadało 39 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice gimnazjum: Zuzanna Jaskuła (kl. III), Paulina Kurek (kl. III) i Katarzyna Stańczyk (kl. II). W I etapie konkursu uczestnicy odpowiadali kolejno na zestaw pytań, zdobywając punkty za prawidłowe odpowiedzi. W II etapie w stawce pozostawali tylko ci, którzy odpowiedzieli na zadane przez organizatora pytania (w tym nasze reprezentantki). Do grupy finałowej zakwalifikowały się Paulina Kurek i Katarzyna Stańczyk. Ośmioro najlepszych uczniów miało za zadanie przedstawić walory regionu lub miejscowości. Katarzyna Stańczyk została wyróżniona w  konkursie ”Wiedzy o regionie”, natomiast Paulina Kurek zajęła III miejsce.

Koordynator konkursu: Krystyna Jachymek – Kurek.

Wyróżnione

Przeczytaj również...