KONKURSY PRZEDMIOTOWE I OLIMPIADA MATEMATYCZNA

Opublikowano: 21 stycznia, 2015

Ogłoszone zostały wyniki uzyskane przez uczestników konkursów przedmiotowych II etapu. Uczeń naszego gimnazjum Łukasz Kamiński uzyskał kwalifikacje do III etapu konkursu wojewódzkiego z fizyki i matematyki. Łukasz z fizyki uzyskał 37/40 pkt. Spośród 344 startujących uczniów z województwa lubelskiego, do finału zakwalifikowało się 71 osób. Ucznia do konkursu z tego przedmiotu przygotowuje Pani Krystyna Jachymek – Kurek.
Natomiast z matematyki Łukasz zdobył max punktów, tj. 40/40. Tu przystąpiło łącznie 109 uczniów, z czego do ostatniego etapu zakwalifikowało się 65 osób. Łukasz znalazł się w grupie najlepszych 6 uczniów w województwie, z maksymalną liczbą punktów.
Finały powyższych konkursów odbędą się 04 i 06 marca br.
Wszelkie informacje dotyczące organizacji, przebiegu i wyników konkursów przedmiotowych dostępne są na stronach internetowych Kuratorium Oświaty w Lublinie www.kuratorium.lublin.pl i Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli www.lscdn.pl
Ważnym osiągnięciem Łukasza w br. szkolnym jest uzyskanie kwalifikacji do zawodów drugiego stopnia LXVI Olimpiady Matematycznej. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to konkurs skierowany głównie do uczniów szkół średnich. Zawody odbędą się w dniach 20 i 21 lutego br. w Instytucie Matematyki UMCS w Lublinie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach konkursowych!

Olimpiada matematyczna – lista
Alina Smarkala – wychowawca i nauczycielka matematyki

Wyróżnione

Przeczytaj również...