MISTRZ SKAKANKI

Opublikowano: 6 marca, 2024

Dnia 29 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz skakanki”. Był on przeznaczony dla uczniów z klas I, II i III. Każde dziecko  miało za zdanie wykonać jak największą ilość  skoków przez skakankę, dowolną techniką, w ciągu jednej minuty. Skakanie na skakance to nie tylko świetna zabawa, ale także solidny trening angażujący mięśnie niemal całego ciała. Przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Dzięki ćwiczeniom poprawia się ogólna koordynacja ruchów, kondycja i gibkość ciała. Początki nauki były trudne, uczniowie doskonalili swoje umiejętności skakania na zajęciach wychowania fizycznego, wypożyczali też skakanki do domu. Niektórzy zakupili własne by lepiej przygotować się do zawodów. Konkurs pokazał, że wszyscy znakomicie poradzili sobie z konkurencją.

W zawodach uczestniczyło 13 uczniów.

Wyniki konkursu:

I miejsce i tytuł „Mistrza skakanki” zdobyła Alicja Mróz

II miejsce Alicja Chmiel

III miejsce Izabela Osman, Milena Mazurek

Wyróżnienia: Szymon Chmiel, Jan Harkot, Maja Janowska, Maja Mazurek, Agata Mogielnicka, Zuzanna Mróz, Aleksandra Jargieło, Kacper Książek, Matryna Kuźma.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali medale i dyplomy. Najlepsi nagrody w postaci skakanek.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Sięgajmy jak najczęściej po skakankę!