„Narodowe Czytanie 2024”

Opublikowano: 13 września, 2024

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji „Narodowego Czytania” organizowanej pod patronatem pary prezydenckiej RP. Wspólne czytanie lektury „Kordian” Juliusza Słowackiego odbyło się 9 września 2024 r. Na wstępie p. Joanna Urban przedstawiła uczniom najistotniejsze informacje dotyczące dzieła, podkreślając jego walory artystyczne oraz przedstawiając konteksty historyczno-patriotyczne. Każdy przeczytany fragment został opatrzony krótkim komentarzem, aby uczniowie lepiej zrozumieli teść i przekaz  dzieła.
Fragmenty utworu zaprezentowali: p. Dyrektor Wiesława Śliwińska-Wyłupek, ks. Krzysztof Bylina, p. Małgorzata Szkołut, p. Krystyna Jachymek-Kurek oraz p. Magdalena Buczek.
Mamy nadzieję, że lektura „Kordiana” pozwoliła „poczuć jak bardzo kanon polskiej literatury wzmacnia i jednoczy wspólnotę Polaków na całym świecie”.

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji „Narodowego Czytania” organizowanej pod patronatem pary prezydenckiej RP. Wspólne czytanie lektury „Kordian” Juliusza Słowackiego odbyło się 9 września 2024 r. Na wstępie p. Joanna Urban przedstawiła uczniom najistotniejsze informacje dotyczące dzieła, podkreślając jego walory artystyczne oraz przedstawiając kontekst historyczno-patriotyczny. Każdy przeczytany fragment został opatrzony krótkim komentarzem, aby uczniowie lepiej zrozumieli treść i przekaz  dzieła.