NASI KOLĘDNICY

Opublikowano: 3 stycznia, 2020

Zgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie wszystkich chętnych, którzy zobowiązali się kolędować w najbliższą niedzielę, w ramach akcji „Adopcja na odległość”. Zgłosiło się 14 uczniów z klas 5-8 i jedna absolwentka. Przybyli też rodzice uczniów z Podborcza: p. Emilia Mróz, p. Beata Pyda i p. Zbigniew Krzyszczak, wraz z dziećmi/uczniami, którzy w czasie Świąt BN zaangażowali się w kolędowanie po swojej miejscowości – Podborczu. Ci „Kolędnicy-Pastuszkowie”, to: Wiktoria Chołota, Urszula Krzyszczak, Alicja Mróz, Gabriela Mróz, Hubert Pyda, Julia Pyda i Milena Wasil. Przekazali oni środki pieniężne w kwocie 765 zł i 5 € na cele charytatywne. Kolędnikom należą się wielkie gratulacje za zaangażowanie w piękne przedsięwzięcie, natomiast rodzicom podziękowanie za motywowanie dzieci do nauki, przygotowanie pięknych strojów oraz czuwanie nad bezpieczeństwem swoich pociech. Wyrazy wdzięczności należy skierować również do ofiarodawców – mieszkańców Podborcza, za nagrodzenie przybyłych gości hojnymi datkami. Próby przed Świętami odbywały się w domu państwa Pydów, p. Beata była głównym koordynatorem. Na uwagę zasługuje oryginalny scenariusz przedstawienia, zaczerpnięty z twórczości miejscowej poetki – Leokadii Komornik. Wszystkie dzieci wyraziły gotowość kolędowania również w najbliższą niedzielę, tj. 5 stycznia br. Skład będzie prawdopodobnie powiększony o nowe, chętne osoby. Rodzice również i tym razem zobowiązali się wspomóc to przedsięwzięcie, poprzez zapewnienie opieki. Jest to piękna sprawa, wdraża dzieci do pomocy potrzebującym oraz konieczności kultywowania pięknych tradycji historycznych naszych przodków.

kolednicy podb1