Obóz Naukowy Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów

Opublikowano: 11 czerwca, 2014

W dniach 1-7 czerwca b.r. w Perzanowie (woj. mazowieckie) odbył się Obóz Naukowy Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Zakwalifikowano na niego 20 najlepszych laureatów IX edycji OMG z klas młodszych gimnazjum. Jego uczestnikiem był również uczeń naszego gimnazjum – Łukasz Kamiński.
Od drugiego do piątego czerwca codziennie odbywały się czterogodzinne indywidualne zawody matematyczne, w których Łukasz zajmował miejsca w czołówce. Ostatecznie zdobył drugie miejsce w kategorii „Geometria” i trzecie w kat. „Teoria liczb’. Po południu były omawiane rozwiązania zadań oraz odbywały się trzygodzinne wykłady. Obóz zakończył się rozegraniem w piątek Meczu Matematycznego, do którego drużyny przygotowywały się przez większość nocy i poranek następnego dnia. Zwyciężyła drużyna Łukasza, z ośmioma punktami przewagi nad drużyną przeciwną.
Zadania, z którymi zmagali się uczestnicy obozu są zamieszczone na stronie OMG.

Gratulujemy Łukaszowi tak wielkich osiągnięć matematycznych oraz życzymy podobnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym w starszej grupie wiekowej.

Napisała: Alina Smarkala
n-lka matematyki

Wyróżnione

Przeczytaj również...