Obóz Naukowy OMG

Opublikowano: 2 czerwca, 2015

W dniach 24 – 30.05.2015 w miejscowości Szczyrk odbył się Obóz Naukowy Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Uczestniczyło w nim 20 laureatów ostatniej  edycji  tejże  olimpiady z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki w starszej grupie wiekowej. Na obóz został zakwalifikowany uczeń naszego  gimnazjum  – Łukasz Kamiński. Podczas trwania obozu uczestnicy konkurowali ze sobą podczas czterech czterogodzinnych zawodów indywidualnych. Łukasz zajął  1 miejsce w kategorii  „Teoria liczb”, 4 miejsce w kategorii  „Geometria”  i uplasował się wysoko w klasyfikacji ogólnej. Wygłoszona została również seria wykładów prowadzonych między innymi przez profesorów Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Pod koniec obozu  przeprowadzono mecz matematyczny. Polegał on na zespołowym rozwiązywaniu bardzo trudnych problemów matematycznych i prezentowaniu swoich pomysłów. Drużyna Łukasza zwyciężyła.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!  

Alina Smarkala – wychowawczyni  i nauczycielka matematyki

Zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.993791777331812.1073741873.171326666244998&type=1

Wyróżnione

Przeczytaj również...