„Odrobina dobra…”

Opublikowano: 3 grudnia, 2018

„Odrobina dobra, okazana drugiemu człowiekowi, lepsza jest niż cała miłość do ludzkości” R. D.

W dniu  02 grudnia br. po raz kolejny odbyła się akcja charytatywna, zbiórka darów dla ludzi potrzebujących. W naszej miejscowości dary zbierane były na parkingu przy Kościele Parafialnym w Gorajcu. Podobnie jak w poprzednich latach,  pomoc będzie udzielana w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W tym roku po raz pierwszy zgłosiliśmy udział w przedsięwzięciu Kresowa paczka.  Odnosząc się do obecnej sytuacji na Ukrainie, pomoc dla naszych rodaków jest bardzo potrzebna. Mieszkańcy Gorajca i okolic nie pozostali obojętni. Pięknie włączyli się do akcji, pokazali, że mają „Wielkie Serce” i chętnie dzielą się z potrzebującymi. Dary można jeszcze składać w szkole, do 10 grudnia br., potem zbiórka będzie zakończona, aby przed Świętami dostarczyć paczki na Kresy. Zajmuje się tym Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy, wolontariusze dostarczają paczki bezpośrednio Polakom zamieszkałym m.in. w Równem, Zdołbunowie i Ostrogu.  Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, uczniom – wolontariuszom PSP w Gorajcu za pomoc oraz nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy są koordynatorami przedsięwzięcia.

Bez tytułu indeks 3             ?????????????????????????????????????????????????????????????????