OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 2024

Opublikowano: 10 października, 2024

Wzorem lat ubiegłych uczniowie klas młodszych oraz sześciolatki włączyli się w wydarzenie  organizowane przez szkolną bibliotekę – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Patronką tej inicjatywy jest Janina Porazińska, wybitna pisarka książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. W tym roku czytaliśmy wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Danuty Wawiłow. Uczniowie i przedszkolacy mieli dodatkowo możliwość zapoznania się z nowościami wydawniczymi, które zakupiliśmy do szkolnej biblioteki, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pachnące nowością książki bardzo zainteresowały dzieci i zachęciły do licznych wypożyczeń.