OPOWIEŚCI Z NARNII

Opublikowano: 2 października, 2024

Dnia 30 września 2024 r. uczniowie klas IV-VIII mieli okazję obejrzenia w Biłgorajskim Centrum Kultury nowej pozycji repertuarowej Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia – adaptacji wyjątkowej lektury napisanej przez C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii”. To sceniczna opowieść o wyobraźni, ciekawości świata i dojrzewaniu, która hipnotyzuje i zachwyca. To spektakl o poszukiwaniu własnej tożsamości, o buncie, ale też o tolerancji i akceptacji istot odmiennych. Czwórka zwyczajnych dzieci odkrywa szafę prowadzącą do tajemniczej krainy – Narnii, pełnej zagadek, niesamowitych postaci i zdarzeń, gdzie magia jest powszechna, zwierzęta mówią, a dobro walczy ze złem. Ten baśniowy świat, zniewolony mocą białej czarownicy i skuty wiecznym mrozem, czeka na wyzwolenie. Nasi młodzi bohaterowie stoją na drodze wyborów – mogą uciec lub walczyć. Powraca stwórca Narnii – lew Aslan i wspólnie z dziećmi walczą o przywrócenie równowagi. Przeżywamy chwile grozy… Na szczęście odwaga, wzajemny szacunek, miłość i umiejętnie wykorzystana nadzwyczajna moc pokonują zło.