Orszak Trzech Króli w naszej gminie

Opublikowano: 1 grudnia, 2015

3 stycznia 2016r. w naszej gminie zorganizowany będzie Orszak Trzech Króli. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są Ojcowie Bernardyni z Bazyliki w Radecznicy
i Wójt Gminy Radecznica. Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna impreza, polegająca na przemarszu aktorów (dorosłych, młodzieży i dzieci), przebranych w oryginalne stroje,
za trzech Króli, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i oparty jest na przekazie biblijnym. Celem imprezy jest promocja polskiej tradycji i wartości chrześcijańskich  oraz uczczenie święta Trzech Króli.
Przemarsz Królów i ich Orszaków wyruszy z trzech stron świata. Królowie będą jechać na wielbłądach, przewidziane też są inne zwierzęta. Wspomniane orszaki to: Orszak Europejski, Afrykański i Azjatycki. Na czele orszaków będą podążać regionalne zespoły ludowe, inicjując śpiewy kolęd. Społeczność naszej szkoły będzie reprezentować Orszak Azjatycki, który wyruszy z parkingu przy Kościele w Mokrymlipiu.  Orszaki spotkają się w Radecznicy, w lokalnym Betlejem (koło sklepu Centrum Delikatesy), gdzie najważniejszymi elementami będą jasełka  i wspólne kolędowanie. Do udziału w imprezie zapraszamy oprócz uczniów, również rodziców  i wszystkich chętnych, w tym też absolwentów naszej szkoły.
W załączniku udostępniamy zdjęcia obrazujące Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2015r.
w Jarosławiu. Orszak ten wspomagała  Fundacja ta sama, która będzie wspierać  również Święto w naszej gminie.

Foto

Wyróżnione

Przeczytaj również...