Pasowanie pierwszoklasistów

Opublikowano: 17 października, 2018

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KL. I

W dniu 16.10.2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów
kl. I. Pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet społeczności szkolnej. Zanim to nastąpiło uczniowie zaprezentowali przygotowaną część artystyczną, a następnie zdali test umiejętności i wiedzy otrzymując gromkie brawa. Pani Teresa Kwiatkowska w imieniu Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, podziękowała też uczniom i rodzicom. Następnie odczytała słowa Pani Dyrektor Aliny Smarkala skierowane do rodziców, nauczycieli i uczniów. Na uroczystość przybyli również Pan Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pan Marcin Kulig, którzy wręczyli dyplomy, upominki i kosz słodyczy. Uczniowie kl. II swoim młodszym koleżankom i kolegom  wyrecytowali wiersze i obdarowali ich prezentami. Wydarzenie to na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom za zaangażowanie, pomoc
i zorganizowanie poczęstunku również tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystość.

Zdjęcia z uroczystości